Kiekvienas gali

Kailių verslo savininkas: numačius keletą žingsnių į priekį, šiltėjančios žiemos negąsdina

Kailių verslą kaunietis Vytautas Gylys perėmė iš šviesaus atminimo mamos ir jam tiesiogiai vadovauja trejetą metų. Tiesa, patys „Vilko kailiniai“ veikia nuo 2000-ųjų. Per šį laikotarpį teko įveikti įvairiausių verslo etapų. Vienas pastarųjų – šiltėjančios žiemos, tačiau jas verslininkas pasitinka turėdamas planą.

„Vilko kailiniai“ tęsia įmonės „Vilkas“, kuri buvo įkurta 1932 m., istoriją. Kaip sumanėte tęsti tradiciją, atkurti įmonės veiklą?

Senajame fabrike, kai jis dar buvo pavadintas Kazio Giedrio vardu, dirbo mano mama, vadovavo kailinių gamybos cechui. Vėliau fabrikas pervadintas į „Vilką“, jame aš pats dirbau kailių sukirpėju. Fabrikui bankrutavus, nusprendėme, kad reikia ir toliau siūti kailinius, juolabiau kad privačių kailininkų Lietuvoje, galima sakyti, daugiau nebuvo. Turime užsitarnavę gerą vardą, įgiję patirtį ir dirbame nuo 2000-ųjų. Esame įkūrę parduotuves Kaune ir Vilniuje.


Kaip per 19 metų keitėsi konkurencinė aplinka?

Šalyje atsirado daugiau privačių smulkių kailius siuvančių įmonių. Be to, labai didelis kiekis kailinių ir odinių striukių atvežamas iš Kinijos, Lenkijos. Tačiau tai yra turgaus prekė, o tie pirkėjai, kurie ieško kokybės, ateina pas mus. Pastaruoju metu kailių prekybos apimtys turi mažėjimo tendenciją, bet įmonė gyvuoja, nes dirbame kokybiškai. Buvo ne vienas atvejis, kai klientai sugrįžo ir po dešimties metų, prašydami „parestauruoti“ kailinius, nes šie vis dar geri. Taip pat yra ne vienas klientas, ateinantis įsigyti jau penktus ar septintus kailinius. Tai maloniausi verslo momentai.


Kokia yra kailinių verslo specifika?

Tai sudėtingas verslas, nes sezonas trumpas – žiema. Pasitaikė ne viena tokia, kai šalčio ir sniego nebuvo, tik lietus. Tokiu atveju ir kailinių pirkti žmonės nenori. Visa tai labai gerai pastebime analizuodami pardavimus. Jei diena lietinga – žmonių nėra. Pašąla, pradeda snigti – ateina klientai. Vėliau, nuo pavasario iki rudens, vyksta pasiruošimas sezonui. Iš to, ką uždirbome žiemą, gyvename visus metus.


Kokius produktus siūlote klientams?

Daugiausiai tai yra moteriški, vyriški ir vaikiški kailiniai. Siuvame ne tik juos, bet ir liemenes, kepures, šalikus, pirštines, kailines pagalvėles ir patiesimus, dedamus ant automobilių sėdynių ar biurų kėdžių. Siuvame kailinius rūbelius netgi naminiams gyvūnams. Viską gaminame patys iš avikailio, kurį perkame dviejuose regionuose – Ispanijoje ir Italijoje. Tai kokybiškiausiai išdirbtas, lengvas avikailis.

Vasarą, tiesa, parduodame ir kokybiškus lininius drabužius, kuriuos įsigyjame iš lietuvių gamintojų. Su jais dirbame jau ne vienerius metus.


Kiek žmonių sudaro jūsų komandą?

Iš viso įmonėje šiuo metu turime 10 darbuotojų. Kažkada buvo daugiau, bet praūžė krizė, įsivedėme eurą, žiemos šiltėja, be abejo, kad visa tai sugrįžta bumerangu ir komanda sumažėjo.


Minite šiltėjančias žiemas, besikeičiantį klimatą. Kaip į visa tai reaguojate?

Svarstome apie asortimento plėtrą. Pas italų gamintojus pradėjome dairytis kokybiškos medžiagos paltams, galbūt ją parsivešime į Lietuvą ir pasiūlysime įsigyti čia. Stebėsime, kaip seksis, gal vėliau ir patys imsime siūti medžiaginius paltus.


Nuosavas verslas kupinas įvairiausių kelyje pasitaikančių iššūkių, sunkumų, žinoma, ir malonių akimirkų. Kas jus motyvuoja eiti pirmyn, nenuleisti rankų, kai galbūt ateina ne pats lengviausias periodas?

Šis verslas yra įkurtas mano šviesaus atminimo mamos, todėl man labai norisi ir svarbu tęsti jos pradėtą darbą.


Priklausote „Swedbank“ programai „Kiekvienas gali būti didelis“. Kaip atrodo jūsų dalyvavimas joje?

Kai projektas prasidėjo, nusprendėme į jį užsiregistruoti ir, štai, 2015 m. netgi laimėjome prizą – 3000 tūkst. Eur verslo stiprinimui. Tai galimybė, kuria labai džiaugiamės ir vertiname.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.