Kiekvienas gali

Unikalią „Sled Dogs Baltic“ verslo idėją padiktavo Sibiro haskis

  • Pradžia: UAB „Sled Dogs Baltic“ įkurta 2011-aisiais.
  • Dabar: Verslas sėkmingai plėtojamas šeštus metus, atidaryta parduotuvė Vilniuje, veikia internetinė parduotuvė, vykdoma klubo „Running Wolves Vilnius“ veikla.
  • Veiklos sritis: Prekyba šunų ir kačių prekėmis bei aktyviam laisvalaikiui su šunimi skirta įranga.
  • Sėkmės paslaptis: Meilė darbui, patikimumas, aukšti klientų aptarnavimo standartai.
  • Ateities planai: Plėtra į Latviją ir Estiją.

Mylimą augintinį – žydraakį Sibiro haskį – įsigijęs vilnietis Robertas Andriuška (33 m.) negalvojo, kad ilgainiui draugystė su šunimi įkvėps imtis nuosavo verslo. Tačiau netrukus aktyvus laisvalaikis su keturkoju bičiuliu peraugo į šį tą daugiau. Augindamas šunį R. Andriuška pastebėjo, kad žmonės dažnai nežino, kuo užsiimti su augintiniu, kaip kartu smagiai praleisti laiką, todėl panoro situaciją keisti. Šiandien jaunas vyras vadovauja parduotuvei Vilniuje „Sled Dogs Baltic“ bei internetinei parduotuvei „Edog.lt“, o laisvą laiką skiria klubo „Running Wolves Vilnius“ veiklai.


Idėją padiktavo šuo

Kad aktyvus laisvalaikis su augintiniu yra tinkama niša verslui, R. Andriuška pastebėjo prieš penkerius metus. Kartu su savo šuniu vyras laiką visad leisdavo aktyviai, todėl nuolat reikėjo specialios įrangos, maisto, papildų, galų gale – plėsti žinias.

„Ėmęs domėtis supratau, kad Lietuvoje ši sritis nėra išplėtota. Tuo metu žmonės dar nemokėjo žvelgti į šunį kaip į partnerį, su kuriuo galima daug ką nuveikti. Kilo noras požiūrį keisti – skatinti šeimininkus laisvalaikį leisti drauge su augintiniu smagiai, įdomiai ir abipusiai naudingai“, – pasakoja verslininkas.

Anksčiau R. Andriuškai jau buvo tekę vadovauti spaudos verslui, tačiau atėjus krizei bendrovės veikla nutrūko. Sunkumai nesusilpnino ryžto bandyti vėl, juolab kad ir patirties jau buvo. Tad įmonę įkūrė nepaisydamas to, kad laikotarpis tuo metu buvo ne itin parankus.


Misija – keisti požiūrį

„Pirmiausia ėmėme prekiauti augintiniams skirtu maistu, papildais bei įranga. Įsikūrėme vos 15 kv. m patalpose, taip pat įkūrėme internetinę parduotuvę. Tuo metu nebuvo lengva: žmonės ne iškart suprato, ką ir kodėl siūlome. Vyravo požiūris, kad šuo turi būti „savo vietoje“ – viso labo gulėti bute ar būdoje, jį reikia išvesti pasivaikščioti, jis turi loti, jei jo pareiga saugoti. Dabar žmonių požiūris keičiasi, ir į šunį žiūrima kaip į partnerį, kompanioną, komandos draugą, su kuriuo galima kartu bėgti, važiuoti dviračiu, kurį galima kinkyti į roges ar paspirtuką, drauge dalyvauti sportinėse varžybose, socialiniuose projektuose, keliauti, kopti į kalnus“, – sako R. Andriuška.

Pagalius į ratus kaišiojo ir finansai – kurti verslą vyras ryžosi neturėdamas tvirto finansinio pagrindo, tačiau drąsa ir sumanumas neleido užsistovėti vietoje.


Asortimentas stebina

Per penkerius metus parduotuvių „Sled Dogs Baltic“ ir „Edog.lt“ asortimentas buvo smarkiai išplėstas: klientams siūloma įsigyti plaukimo, šaldančių ar gyvūnus nuo karščio saugančių liemenių, kuprinių, dresavimo reikmenų, kompaktiškų, sudedamų indelių, kelionėms pritaikyto, būtino turėti inventoriaus, žaislų, namelių... Yra ir prekių žmonėms, daugiausia drabužių, taip pat laisvalaikiui tinkamo inventoriaus. Šiandien vyras bendradarbiauja su tiekėjais iš JAV ir Europos šalių.

Neseniai įmonės klientams pristatyta visiškai nauja paslauga – dovanų dėžutė „InBoxFun“: keturkojų šeimininkams siūloma „užsiprenumeruoti“ dėžutę su staigmena augintiniui. Šioji adresatą pasiekia kas mėnesį, o joje – siurprizai keturkojui: žaislai, skanėstai, net gėrimai.


Klientai tapo draugais

Maža to, šeimininkų ir augintinių santykius R. Andriuška puoselėja ir laisvalaikiu: įsteigė klubą „Running Wolves Vilnius“ – užsiima dresūra, organizuoja pramogas, renginius. „Yra žmonių, kurie įsigyja šunį, tačiau nežino, ką su juo veikti. Tada šuo tiesiog kuria netvarką namuose, su juo nesusitvarkoma, ir ilgainiui tiesiog šuns atsisakoma – atiduodama į prieglaudą. Vykdydami klubo veiklą imamės socialinės iniciatyvos: norime parodyti, kiek daug galima nuveikti su šunimi. Dažniausiai žmonės susidomi – tai tampa jų hobiu. Neretai įsigyja ir antrą augintinį. Siekiame įtraukti visus šeimos narius. Kiek džiaugsmo vaikams suteikia laimėtas pirmasis medalis bėgime su šunimi... Taip nuo mažens ugdomas tinkamas požiūris į augintinį ir sveiką gyvenseną“, – sako vyras.

Tai šeimyninis verslas, tad R. Andriuška plėtoja jį kartu su drauge. Jiedu aiškiai pasidalijo atsakomybes: vyras rūpinasi šuniškais reikalais, o kolegė – katiniškais. „Kol kas abu viską suspėjame. Kai nespėsime, gretas plėsime. O dabar... Jei kur užtrunkame ir negalime savo dėmesio klientui skirti iškart, pakviečiame jį kavos. Per tą laiką tikrai spėjame apsisukti“, – sako R. Andriuška.

Pasak verslininko, būtent šiltas, draugiškas santykis su klientais, visiškas atsidavimas mėgstamam darbui ir yra jo verslo sėkmės paslaptis: „Daugelį klientų galime vadinti draugais. Jie žino, kad gali mums skambinti bet kada, ir mes visada noriai padėsime išspręsti kiekvieną problemą. Norint išsiskirti rinkoje, pranokti konkurentus, palaikyti ryšį su klientais yra būtina. Kadangi esame maža įmonė, negalime skirti pinigų reklamai tiek, kiek norėtųsi. Tačiau galime nuoširdžiai padėti, konsultuoti, prisiimti atsakomybę už siūlomas prekes, paslaugas, suteikti garantijas.“


Drąsina dvejojančius

Kalbėdamas apie ateitį vyras tikina nematąs reikalo atidarinėti parduotuves kituose miestuose – Lietuvos rinka tam per maža, be to, norimas prekes galima įsigyti internetu. Tačiau užmojų turi – kuria planus, susijusius su Latvijos ir Estijos rinkomis.

O tuos, kurie svarsto apie nuosavo verslo galimybę, R. Andriuška skatina nedvejoti: „Dabar kurti verslą lengviau nei prieš penkerius metus, kai pradėjome mes. Šiandien yra daug būdų gauti finansavimą, atsiranda vis naujų galimybių, gerėja sąlygos. Manau, daugelis tiesiog bijo, kad nepasiseks, ir tai juos stabdo. Tačiau sėkmė mėgsta drąsius! Tad neverta nusiminti, jei nepasisekė kartą, antrą... Tiesiog reikia eiti savo svajonės link.“


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.