Kiekvienas gali

Dainius Šerkšnas bitininkystės hobį pavertė verslu

  • Pradžia: Bitininkystės hobį Dainius Šerkšnas verslu pavertė 2010-aisiais.
  • Dabar: Sėkmingai plėtoja verslą – turi internetinę parduotuvę, „Šerkšno medus“ parduodamas Lietuvoje – įvairiose gurmaniškose parduotuvėse, „Gintarinėje“ vaistinėje, mugėse, parodose, ir eksportuojamas į JAV, Didžiąją Britaniją, Japoniją ir Australiją.
  • Veiklos sritis: Prižiūri bites, suka medų, derina medų su įvairiais priedais, lieja žvakes, teikia bičių apdulkinimo paslaugą žemės ūkiui.
  • Sėkmės paslaptis: Kokybiška produkcija ir siekis, kad kiekvienas klientas liktų patenkintas.
  • Ateities planai: Modernizuoti ūkį, plėsti motyvuotų darbuotojų gretas, didinti produkcijos kiekį išlaikant gerą kokybę.

„Pasirink mėgstamą darbą, ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbi.“ Ko gero, su šia Konfucijaus mintimi iš Raseinių rajono kilęs verslininkas Dainius Šerkšnas (36) sutiktų iš karto, nors pamiršti darbo reikalų pats sau negali leisti nė akimirkos. „Dirbu septynias dienas per savaitę. Bet kai darbas patinka, skųstis nėra kuo“, – sako verslininkas. Jau septyneri metai kaip savo hobį – bitininkystę – jis pavertė verslu.

D. Šerkšno verslas yra susijęs su medumi ir bitėmis – klientams jis siūlo sertifikuotus, išskirtinės kokybės bičių produktus, pažymėtus „Šerkšno medaus“ ženklu.


Medus su priedais

Verslininkas pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo hobio – D. Šerkšno tėvai daug metų augino bites. Pats D. Šerkšnas nuolat padėjo tėvams plėtoti ūkį, todėl vis pastebėdavo, kaip ir ką būtų galima patobulinti.

„Esu iš tų, kurie tiesiog nemoka būti neužsiėmę, o taip nutiko, kad atsirado laisvo laiko – panorau kažkuo užsiimti tada, kai baigiasi darbo valandos. Tėvai jau turėjo bičių, todėl kartu nusprendėme jų bityną praplėsti. Pasinėręs į bitininkystę pastebėjau, kad tai – puiki niša verslo dovanoms: juk medų galima dovanoti“, – pasakoja D. Šerkšnas.

Juolab kad supratimo apie verslą vyrui netrūko: „Žinių apie verslą nuo pat vaikystės sėmiausi iš savo tėvų. Jie nuolat plėtojo kokį smulkųjį verslą – turėjo kavinę, parduotuvę... Taigi ėmęsis šio verslo, nesijaučiau it įkritęs į balą.“

Tuomet dar būsimas verslininkas iškart suprato, kad medų aplink pardavinėja anaiptol ne vienas bitininkas, todėl siekiant sėkmės reikės išsiskirti: „Norėjosi, kad mūsų siūlomas medus būtų neeilinis, įdomesnis. Ėmiau sukti galvą, kuo jis galėtų būti išskirtinis. Netrukus pavyko išgauti unikalią receptūrą – pasiūlyti medaus su skirtingais priedais, dažniausiai – uogomis, vaisiais ar kitais bičių produktais. Tai nėra paprasta: reikia pasistengti tam, kad būtų išgautas reikiamas skonis, aromatas, spalva.“


Dirba 7 dienas per savaitę

Unikalų „Šerkšno medų“ dabar gamina penkiese – pats D. Šerkšnas su žmona, jo tėvai ir vienas samdomas darbuotojas. D. Šerkšno bičių ūkyje – net 350 avilių, visa gamyba vyksta Raseinių rajone, Girkalnio miestelyje.

„Nuo balandžio iki pat sausio dirbame visas septynias dienas per savaitę. Taip, atšalus orams bičių reikalai eina į pabaigą, tačiau prasideda darbas su pardavimais, reklama, medaus pristatymais, dovanų pasiūlymais, individualių klientų poreikių įgyvendinimas. Darbo netrūksta, kurjerių nesamdome. Be to, su kiekvienu klientu bendrauju pats, paaiškinu, kodėl mūsų siūlomas medus vertingas. Kone kiekvieną rudens savaitgalį važiuojame į parodas, gruodį laukia kalėdinės mugės prekybos centruose. Viską turime suvaldyti“, – šypsosi verslininkas.


Ir vitaminas, ir saldumynas

Kalbėdamas apie konkurenciją D. Šerkšnas sako, kad šiokią tokią įtampą jaučia. Tačiau ji skatina stengtis: „Jaučiame, kad mūsų siūlomas produktas tiesiog idealiai atitinka vyraujančias pasaulines tendencijas. Šiandien žmonės atsigręžia į sveiką mitybą, sveiką gyvenimo būdą. Medus – sveikas, natūralus produktas – būtent tai, ko reikia vartotojui. Juk tai – ir saldumynas, ir vitaminas, skanus ir suaugusiajam, ir vaikui“, – tikina vyras.

Paklaustas apie ateities planus nusišypso ir priduria, kad dabar svarbiausias tikslas – dirbti mažiau nei 7 dienas per savaitę. „Vadinasi, reikia plėstis ir rasti galimybę samdyti daugiau darbuotojų. Norėčiau, kad daugiau laiko liktų šeimai.“


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.