Kiekvienas gali

Geros savijautos centro idėją paskatino realizuoti nusivylimas tradiciniais sporto klubais

Geros savijautos centrą „Sanus“ sostinės centre įkūręs Mindaugas sako, jog prieš porą metų pradėjęs dairytis vietos kur galėtų ne tik savarankiškai pasportuoti, bet ir gauti kvalifikuotų patarimų, liko nieko nepešęs. Tuomet ir kilo mintis sukurti kažką daugiau nei įprastą sporto centrą, o šiandien jo svajonė jau virtusi daugelio sostinės gyventojų pamėgta ramybės oaze.

Ar nesibaiminote pradėti tokio verslo? Juk Vilnius, rodos, pilnas sportų klubų.

Tame ir esmė, jog turime, atrodytų, tikrai nemažai įvairių sporto klubų ir centrų, tačiau kai asmeniškai ieškojau, kur išsikrauti po darbo, pasigedau vietos, kuri siūlytų specialistų konsultacijas. Manęs netenkino tik galimybė sportuoti, norėjau, kad šalia būtų žmogus, galintis patarti, paaiškinti, nukreipti teisinga linkme.


Kokie iššūkiai laukė, kai ėmėtės verslo?

Ilgai ieškojome patalpų. Nenorėjau centro įkurdinti kažkur už miesto, tikslas buvo atsidurti miesto širdyje, kad visi nesunkiai galėtų rasti kelią. Toliau, be abejo, užtruko kol subūrėme komandą. Pradėjome vos nuo kelių žmonių, o šiandien, praėjus dvejiems metams, jau turime 12 darbuotojų.


Tai koks tas „Sanus“ centras? Ką gauna čia atėję lankytojai?

Pradėjome nuo mankštų ir masažų, o dabar turime pilną spektrą paslaugų nuo mažiausių kūdikių iki brandaus amžiaus senjorų. Mūsų tikslas – rūpintis žmogaus fiziniu aktyvumu ir mityba.

Kiekvieną atėjusį klientą, pirmiausiai, apžiūri kineziterapeutas, kuris įvertina jo būklę ir sudaro visą tolimesnę užsiėmimų programą. Turime mankštas, masažus, mitybos programas. Visi čia dirbantys specialistai į žmogų žvelgia holistiškai, naudoja mokslu pagrįstas praktikas.


Kaip kuriate santykius su klientu?

Visi užsiėmimai vyksta arba mažose grupėse, arba individuliai su kineziterapeutu. Stengiamės kiekvienam klientui suteikti kuo daugiau dėmesio – parenkame atitinkamo intensyvumo mankštą, skirtingus pratimus. Sveikos gyvensenos specialistas sudaro mitybos planą. Kuriame jaukią atmosferą, kur žmogus galėtų atsipalaiduoti, išsikrauti ir išeiti pasisėmęs naujų jėgų.


O kas yra tikslinė jūsų auditorija?

Pagal socialinių tinklų rodiklius, didžioji mūsų auditorijos dalis – net 85 procentai nuolatinių sekėjų – moterys, kurių amžius nuo maždaug 25 iki 55 metų. Bet kasdienėje veikloje matome, kad klientai yra nuo mažylių, kuriems teikiame individualią kineziterapiją, iki mankštų senjorams. Sulaukiame tikrai daug darbingo amžiaus žmonių, kurie po intensyvios dienos ateina atgauti jėgų.


Kaip apie jus sužino žmonės – kaip pritraukiate savo klientus?

Pradžioje, pamenu, darėme viską: ir po gatves vaikščiojome, kvietėme, ir į ofisus eidavome reklamuotis. Dabar aktyviai veikia socialiniai tinklai – jų dėka sėkmingai skleidžiame žinią apie save ir savo paslaugas. Bet geriausia reklama yra ta, kuri sklinda iš lūpų į lūpas. Pamenu, atėjo vienas žmogus, po kurio laiko pasikvietė kolegą, vėliau prisijungė dar keli, o šiai dienai – beveik visa firma mūsų nuolatiniai lankytojai.


Neseniai prisijungėte prie „Swedbank“ inicijuojamo projekto „Kiekvienas gali būti didelis“. Kokią pridėtinę vertę įžvelgiate?

Su „Swedbank“ dirbame nuo įmonės įsteigimo pradžios, centre klientai gali atsiskaityti per išmanųjį kortelių skaitytuvą – pamatėme, jog jie tokį atsiskaitymo būdą vertina palankiai. Projektas buvo tarsi viso bendradarbiavimo tąsa. Dalyvavimas jame – tai mūsų tobulėjimas ir augimas. Tikiu, kad tai padės skleisti žinią apie save.


Kokia jūsų centro vizija? Kokias „Sanus“ perspektyvas matote?

Norėtume dar labiau praplėsti veiklas. Mums labai svarbus profesionalumas, vadovaujamės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, todėl parenkant veiklas, norime, jog jos būtų kuo labiau paremtos mokslinėmis praktikomis. Matau, jog palaipsniui iš centro virstame į sveikos gyvensenos kliniką. Svarstome, jog esamas paslaugas turėtų papildyti ir psichologo konsultacijos. Be to, tikiuosi, jog verslą pavyks plėtoti – su laiku norėtume įsteigti „Sanus“ Klaipėdoje ir Kaune.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.