Kiekvienas gali

Vaistinė, kurioje galima rasti ne tik vaistų, bet ir biblioteką

  • Pradžia: Imtis verslo paskatino profesinis smalsumas ir gyvenimiškos aplinkybės.
  • Dabar: Specializuota vaistinė, turinti savo klientų ratą ir savo patalpose įkūrusi medicininės literatūros biblioteką.
  • Veiklos sritis: Prekyba vaistais ir medicininėmis medžiagomis.
  • Sėkmės paslaptis: Asmeninis interesas ir surasta niša – prekiaujama homeopatiniais vaistais.
  • Ateities planai: Didinti klientų skaičių ir plėsti homeopatinių preparatų asortimentą.

Į kaunietės farmacininkės Auksės Kerežytės vaistinę „Putinaitis“ šiandien klientai atvyksta ne tik įsigyti reikiamų vaistų, bet ir... paskaityti bibliotekoje. Šios Kauno senamiestyje įsikūrusios vaistinės darbuotojai įsitikinę – įveikti ligas arba nuo jų apsisaugoti bus lengviau, jeigu patys turėsime sukaupę žinių bagažą.


Verslas iš poreikio ir iš smalsumo

Prieš beveik du dešimtmečius A. Kerežytę į verslo pradžią pastūmėjo susidomėjimas mažai tyrinėtu mokslu ir susiklosčiusios gyvenimo aplinkybės.

„Mano mama buvo vaistininkė, todėl su šia profesija susipažinau dar vaikystėje. Pati taip pat studijavau farmaciją, netikėtai susidomėjau ir homeopatija. Tai – atskiras ir įdomus mokslas, tačiau institute jokių žinių apie homeopatiją nesuteikdavo. Tais laikais gydytis važiuodavome į Rygą, pas gydytojus homeopatus, nes ten homeopatijos mokslas turi žymiai senesnes ir gilesnes tradicijas. Baigusi institutą gyvenau Šiauliuose – Ryga man buvo ranka pasiekiama, todėl turėjau puikią galimybę tobulinti savo žinias šioje srityje“, – pasakojo A. Kerežytė.

O po to nutiko tai, kas kaunietės smalsumą domėtis homeopatiniais vaistais sužadino dar labiau – farmacininkė susirgo gelta. „Persirgusi šia liga apsigyvenau Kaune, todėl atsirado poreikis gydytis šiame mieste – norėjosi kuo geresnės reabilitacijos ir išspręsti po ligos kankinusias odos problemas. Mano kurso draugė tuo metu dirbo didmeninėje įmonėje, kuri Lietuvoje prekiavo homeopatiniais preparatais, – sakė pašnekovė. – Vaistinėje šių produktų asortimentas buvo labai mažas, žinių taip pat trūko.“

Moteris tikina – tai ją pastūmėjo apsistoti ties šia sritimi ir perduoti įgytas žinias kitiems. „Jaučiau poreikį tai padaryti, nes džiaugiausi rezultatais. Vienintelė galimybė tuo metu buvo nuosava vaistinė, kur asortimentą formuoji tik pats ir niekas kitas“, – prisiminimais dalinosi A. Kerežytė.


Homeopatija – nuo idėjos iki pragyvenimo šaltinio

Farmacininkė prisipažįsta – nors homeopatija pirmiausia buvo tik idėja verslui, kilusi iš poreikio ir asmeninio intereso, tačiau dabar tai – pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

„Homeopatija pamažu tapo mūsų niša, padedančia išgyventi. Mūsų išskirtinumas – platus homeopatinių vaistų asortimentas. Šiandien mūsų vaistinė artimai bendradarbiauja su šalia įsikūrusia „Natura Munda“ natūralios medicinos klinika. Todėl dabar – viskas vienoje vietoje: klinikos gydytojai homeopatai klientus atveda pas mus, kad galėtume pasiūlyti jiems reikiamų vaistų“, – mintimis dalinosi A. Kerežytė.

Kaunietė tikina – smagiausia, kad žmonės ne tik išeina radę tai, ko ieškojo, bet ir nepasididžiuoja sugrįžti tiesiog tam, kad padėkotų.


Geriausia reklama – iš lūpų į lūpas

Vaistinės savininkė prisipažįsta – apie „Putinaitis“ nedaug terašo laikraščiai ar portalai, aplink nerasite ir jokios reklamos, todėl vargu ar užklysite čia netikėtai. Tačiau klientų specializuotoje vaistinėje netrūksta.

„Anksčiau turėjome keletą reklaminių stendų, tačiau vėliau reklaminiai stendai buvo uždrausti visame Kauno senamiestyje. Tad dabar taip ir gyvename – jokios reklamos neturime. Jauni žmonės mus susiranda naršydami internete. Tačiau daugiausia apie mus žmonės išgirsta iš kitų klientų, savo pažįstamų. Tad galime sakyti, kad apie mus kalba iš lūpų į lūpas – taip didėja ir mūsų klientų ratas“, – teigė A. Kerežytė.


Tikslas – paskatinti žmones domėtis ligų prevencija

„Putinaitis“ – bene pirmoji vaistinė Lietuvoje, savo patalpose įkūrusi ir biblioteką.

„Vaistinės lentynose – leidiniai apie homeopatiją, natūraliąją mediciną, sveiką gyvenseną, anatomiją, vidaus ligas. Daugiausia literatūros – lietuvių kalba, tačiau nemažai leidinių ir rusiški, vokiški ar angliški“, – teigė A. Kerežytė.

Komanda sako, kad idėja įkurti nedidelę biblioteką kilo netikėtai ir neplanuotai. „Turime sukaupę daug literatūros iš savo tiekėjų užsienyje bei įvairių konferencijų. O visa naudinga medžiaga norime pasidalinti ir su savo klientais. Biblioteką nuolat papildome naujais leidiniais“, – prisipažino A. Kerežytė.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.