Kiekvienas gali

Rankų darbo dovanų kūrėja: norint judėti pirmyn tik kūrybos neužtenka

Kurti „Latingės“ rankų darbo autorines dovanas menininkė Lina Eglė Urbonaitė pradėjo maždaug prieš ketverius metus. Į verslo rinką ji ėjo vedama aiškaus žinojimo, ką jai gera kurti ir ką galėtų pasiūlyti pirkėjams. Visgi, kad kūrėjas galėtų išsilaikyti ir judėti pirmyn, tik kūrybos neužtenka, prireikia gilintis į ne vieną skirtingą sritį.

Kaip nusprendėte autorinių dovanų kūrybą paversti pragyvenimo šaltiniu?

Visada norėjau atrasti darbą, kurį galėčiau dirbti negalvodama apie valandas. Pastebėjau, kad galiu efektyviai paskirstyti laiką ir tam man nereikia rėmų nuo 8 iki 17 valandos. Bandžiau visas veiklas, kurios mane traukė. Galiausiai atradau tapybą ant šilko. Ir nors dar nebuvau laikiusi teptuko rankose ir juolab bandžiusi tapyti, žinojau, kad tai yra mano kelias. Kai atsirado mėgstamas užsiėmimas, viskas susidėliojo į savo vietas.


Kokį darbą dirbote iki tol? Ar jis buvo susijęs su kūryba?

Dirbau samdomą darbą administracijos srityje. Gal tuometinis darbas šiek tiek ir vedė link kūrybos. Turėjau galimybę prisiliesti prie reklamos, dalytis savo kūrybinėmis mintimis. Netikėtai teko padirbėti ir su internetinėmis svetainėmis, tai irgi buvo viena iš mano slaptų svajonių.


Kaip keičiasi ir auga jūsų kūryba?

Negaliu labai ilgai kurti vieno ir to pačio dalyko. Dėl to šalia šilko atsirado darbas ir su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip vilna ar linas. Jaučiu, kad labai naudinga pakeisti medžiagas ir technikas, tai lyg poilsis. Kurį laiką padirbusi su kažkuo kitu ir vėl sugrįžtu prie šilko, bet jau atradusi naujų įdomesnių priėjimų, galėdama pažvelgti iš naujo.


Į ką atsižvelgiate kurdama autorines dovanas?

Noriu, kad dovana būtų pozityvi. Tad savo kūryboje naudoju daug simbolių ir kurdama visada stengiuosi būti nusiteikusi puikiai. Tai yra mano būdas skleisti gėrį. Jeigu atlieku individualų užsakymą, stengiuosi pati pajausti, ko žmogui labiausiai reikia, kad ir jis jaustųsi gerai. Tuos dalykus ir stengiuosi sudėti į kūrinį, net jeigu tai šiek tiek nukreipia mane nuo pirminio sumanyto gaminio dizaino.


Kokiais būdais žmonėms skleidžiate žinią apie save?

Pagrindiniai kanalai yra mano svetainė ir „Facebook“ paskyra, kurioje dalijuosi savo žingsniais į priekį. Iš anksto susitarus galima pas mane užsukti ir gyvai pasižiūrėti darbus. Anksčiau aktyviai dalyvaudavau ir parodose, tačiau dabar jų tiek daug, kad šių renginių idėja labiau primena tiesiog išvažiuojamąją prekybą.


Koks bruožas vienija Jūsų klientus?

Suvokimas, kad jie verti būti savimi, ir drąsa parodyti, kad buvimas savimi yra labai gražu ir reikalinga.


Kokie didžiausi iššūkiai Jūsų pobūdžio versle? Kaip juos įveikiate?

Didžiausias iššūkis yra tas, kad smulkūs kūrėjai turi be galo daug mokėti, jei nori judėti į priekį. Pavyzdžiui, jei jie ims samdyti profesionalus, kurie sukurtų fotosesiją, profesionalią internetinę svetainę ir visus kitus dalykus, reikalingus reklamai, viešinimui, visa tai labai pakeltų gaminių savikainą ir žmonėms jie būtų sunkiai ar bent jau sunkiau įperkami. Todėl daug ką stengiuosi išmokti daryti pati. Taigi mano darbas aprėpia nuo kūrybos iki pardavimo.


Priklausote „Swedbank“ programai „Kiekvienas gali būti didelis“. Kaip ir kodėl nusprendėte prisijungti?

Mano akimis, vien šios programos pavadinimas prasmingas. Tai yra dar vienas kelias parodyti savo kūrybą platesnei auditorijai. Manau, kad tokia programa leidžia būti lengviau surastam.


Kokiais darbais gyvenate šiuo metu, artėjant Šv. Kalėdoms?

Šiuo metu kuriu smulkias šventines dovanas, kainuojančias 10, 15, 20 Eur. Sumos atžvilgiu tai yra dovanos, kurias žmonės perka labiausiai. Kiekvienam didelės dovanos juk nepadovanosi, bet parodyti dėmesį artimam žmogui, kaimynui, kolegai visada malonu. Tikiu ir matau, kad lietuviai tiki taisykle, kad mažos dovanos stiprina draugystę.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.