Kiekvienas gali

„Lapė ir sesės“ vadovė dažus pati ir gamina, ir parduoda

  • Pradžia: MB „Lapė ir sesės“ veiklą pradėjo 2016-ųjų sausį.
  • Dabar: Verslas sėkmingai plėtojamas antrus metus, auga klientų skaičius.
  • Veiklos sritis: Prekyba pačių pagamintais dažais, skirtais baldams ir interjero detalėms atnaujinti.
  • Sėkmės paslaptis: Ypatingas dėmesys ryšiui su klientu kurti.
  • Ateities planai: Sėkmingai plėtoti verslą įsiliejant į Latvijos ir Lenkijos rinkas.

Gaminti „Foxy paint“ etikete paženklintus dažus, skirtus interjero detalėms atnaujinti, mažosios bendrijos „Lapė ir sesės“ įkūrėja Neringa Černauskaitė pradėjo tada, kai pačiai šitokių dažų prisireikė. Lietuvoje ji nieko panašaus nerado, taigi netruko suprasti, kad čia – verslui tinkama niša. Kaip tarė, taip padarė, ir šiandien džiaugiasi rezultatais: klientų skaičius auga, taigi dažus reikia maišyti kasdien.

Smulkiajam verslui skirtas „Swedbank“ projektas „Kiekvienas gali būti didelis“ gegužę skelbia „Gražių namų“ mėnesiu ir dalinasi istorijomis, kurios įkvėps namų atnaujinimui.


Dažai interjerui naujinti

Kad namų atmosfera būtų jauki, o interjeras – atnaujintas, rūpinasi ir „Lapė ir sesės“ vadovė N. Černauskaitė. Antrus metus ji kuria „Foxy paint“ etikete paženklintus dažus, skirtus baldams ir interjero detalėms naujinti.

„Mes gaminame, o pagaminę parduodame dažus, skirtus atnaujinti, perdažyti senus baldus ir interjero detales nenušveičiant seno lako, nenuvalant senų dažų. Tai tokie dažai, kuriuos naudoti labai lengva ir greita. Jais dažyti galima ir stalą, ir kėdę, žvakidę, metalinius paviršius, veidrodžio ar paveikslo rėmus... Viską“, – šypsosi verslininkė.

„Foxy paint“ dažus ji pardavinėja internete, jų skardines taip pat galima pamatyti, pačiupinėti ir įsigyti Vilniuje, „Europos“ prekybos centre esančioje parduotuvėje „Simple Homes“.


Idėja gimė statant lėlių namelį

Ko gero, anksčiau N. Černauskaitė nebūtų patikėjusi, kad vieną dieną taps verslininke. Tačiau netikėtai atrasta niša pastūmėjo leistis į avantiūrą.

„Tiesą sakant, pati su jokia chemija iki tol neturėjau nieko bendra. Buvome neseniai atsikraustę į Vilnių, rūpinausi trečiu ir ketvirtu savo vaikais – dvynukėmis. Svarsčiau, kuo gi naujame mieste užsiimti – kokia veikla man patiktų, kokie mano prioritetai.

Verslo idėja gimė, kai pačiai reikėjo dažų, kurių Lietuvoje neradau. Gaminau dukrelėms lėlių namus ir man prisireikė dažų, kurie kurtų senumo įspūdį. Tąsyk dažus teko parsisiųsti iš Anglijos“, – šypsosi N. Černauskaitė.


Įveikė kliūčių ruožą

Sugalvojusi kurti verslą, N. Černauskaitė pirmiausia daug naršė internete – ieškojo tiekėjų. „Prisimenu, kaip bandžiau pagaminti dažus naudodama virtuvės kombainą. Tada supratau, kad visgi aš nieko nežinau. Ėmiau ieškoti Lietuvoje dirbančių chemikų, tačiau supratau, kad rezultato tektų laukti per ilgai. Galiausiai radau vieną JAV kompaniją, kuri dažų pramonėje dirba jau seniai. Susisiekiau, pabendravome, ir rezultate, pasiėmusi paskolą verslui, įsigijau jų sukurtą dažų formulę“, – pasakoja.

Gavusi dažų receptą moteris manė, kad tolimesni darbai klostysis lengvai, tačiau kliūčių ruožas tęsėsi toliau: „Reikiamos medžiagos pardavinėjamos konteineriais, mažiausias kiekis – 200 kg sverianti statinė. O man juk vos kelių gramų reikia... Ilgai užtruko, kol visas medžiagas gavau. Vėliau sekė daug bandymų, kaip sukurti tokius dažus, kurie atitiktų mano viziją – perdėm neblizgėtų, būtų matiniai.“

Po daugybės bandymų šiandien N. Černauskaitė džiaugiasi rezultatais – plėtoja kol kas mažą, bet sėkmingą verslą: „Turbūt mano gamyklėlė – mažiausia visoje Lietuvoje. Šiandien džiaugiuosi, kad turiu visą reikiamą įrangą, ir viską nuo pradžių iki galo darau pati. Smagu išgirsti, kad žmonės apie mano dažus jau girdėję. Dar smagiau, kai klientai sugrįžta. Jau moku dalies jų vardus, įsiminiau veidus.“


Svarbiausia – kliento emocijos

Pasak verslininkės, svarbiausias jos prioritetas versle – teigiamos kliento emocijos. „Darau viską, kad klientas liktų patenkintas. Man svarbi kiekviena detalė: dažų pakuotė, jų kokybė, galų gale, net susirašinėjimai su žmonėmis. Galbūt kartais ir per daug laiko praleidžiu atrašinėdama klientams, bet noriu, kad jie pasijaustų gerai. Visada grąžinu pinigus, jei tik kas nutinka ne taip. Pavyzdžiui, jei kurjeris pristatė sulaužytą dažų pakuotę, neprašau įrodymų – išsiunčiu kitą prekę arba pervedu pinigus tuojau pat“, – sako N. Černauskaitė.

Čia pat verslininkė priduria, kad palengva ima dairytis ir platesnių horizontų: „Noriu dirbti tiek, kad darbas išliktų malonus. Pati darau viską: gaminu dažus, klijuoju etiketes, užsakinėju reklamą... Noriu tai tęsti. Žinoma, svarbu yra plėstis, toks užmojis yra. Šiuo metu traukia Latvijos ir Lenkijos rinkos – norisi jas išbandyti.“


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.