Kiekvienas gali

Kelionių specialistė: svarbu kantriai išlaukti akimirkų, atperkančių verslo sunkumus

Turizmo sektoriuje Irma Zutkevičienė dirba jau daugiau nei 20 metų ir puikiai matė, kaip ši sritis kūrėsi mūsų šalyje. Imtis nuosavo verslo, agentūros „Kelionės Jums“, ir dovanoti žmonėms keliavimo džiaugsmą – ir malonumas, ir iššūkis.

Matė turizmo srities pradžią Lietuvoje

Darbu turizmo sferoje I. Zutkevičienė susidomėjo šaliai tik atkūrus nepriklausomybę, 1996 metais. Tai laikmetis, kai ėmė vertis sienos, o žmonės trokšte troško pamatyti pasaulį. Moteris prisimena, kad Lietuvoje tik pradėjus veikti turizmo sektoriui, įsivaizdavimas apie tai, kas yra kelionė į užsienį, tebuvo utopinis.

„Visi buvome tik pradedantieji, svajotojai, fantazuotojai. Dirbome taip, kaip sugebėjome ir įsivaizdavome. Bet štai, turizmo srityje esu jau 22 metus“, – pasakoja I. Zutkevičienė.

Kelionių agentūroje moteris dirbo beveik 10 metų, o tada atsirado partnerė ir kolegė, su kuria I. Zutkevičienė sumanė įkurti nuosavą verslą. Pavyko, tačiau aplinkybės keitėsi, tad dabar sėkmingą agentūros „Kelionės Jums“ veiklą I. Zutkevičienė tęsia savarankiškai.

Verslininkė pasakoja, kad parduodant keliones tenka atsižvelgti į įvairiausių žmonių, organizacijų norus ir poreikius – nuo kūdikio iki senjoro, nuo namų šeimininkės iki verslininko. Tenka ne tik išpildyti individualius pageidavimus, bet ir organizuoti išvykas kolektyvams.

„Geras kelionių specialistas turi sugebėti pasiūlyti įvairų paslaugų spektrą. Išmanyti, kaip rezervuoti keltus, lėktuvų bilietus, viešbučius, kaip paruošti kelionių paketus, vizas, draudimus. Taip pat – kaip dirbti su partneriais užsienyje bei naudotis įvairiomis rezervavimo sistemomis“, – verslo specifiką komentuoja I. Zutkevičienė.


Labiausiai džiugina stabilumas

„Kelionės Jums“ gyvuoja jau 14 metų. Pirmuosius dvejus veiklos metus I. Zutkevičienė vadina sunkiausiais – tai buvo įsitvirtinimo laikotarpis. Jis reiškė juodą darbą nuo aušros ligi sutemos. Įpareigoja ir tai, kad visą atsakomybę tenka nešti ant savo pečių.

„Trečiaisiais verslo metais dirbti jau buvo lengviau, o po to atėjo krizė. Versle nėra taip, kad pakilai ir jau skrisi kaip ant sparnų. Viskas banguoja, pakyli ir nusileidi – taip, kaip ir gyvenime“, – teigia I. Zutkevičienė.

Tačiau ir šį juodą periodą „Kelionės Jums“ pavyko įveikti. Žinoma, kai sumažėja darbo, tenka priimti ne vieną sunkų sprendimą, spaustis. Tačiau šiandien I. Zutkevičienė gali kalbėti apie džiuginančius rezultatus.

„Smagiausia, kad įmonė veikia stabiliai. Greitai kintančiais technologijų laikais nemenkas iššūkis išlaikyti žmogiškąjį kontaktą su klientais ir verslo partneriais“, – teigia moteris.


Išmoktos verslo pamokos

Daugiametė verslo patirtis I. Zutkevičienę išmokė ne vieną svarbią pamoką. Svarbiausia, būti kantriems – žingsnis po žingsnio dirbti ir laukti rezultato. Skubėti lėtai – nepriimti neapgalvotų sprendimų ir, jei tik yra galimybė, pasitarti, pasikonsultuoti, nors nuspręsti visada tenka pačiam. Patyręs verslininkas, anot I. Zutkevičienės, žino ir tai, kad privalu nuolatos tobulėti ir domėtis savo sfera.

„Galvojantiesiems apie nuosavą verslą, patarčiau pirmiausia įvertinti profesinį pasirengimą, psichologines ir fizines savybes bei turimas galimybes ir tai, kad teks 24 val. per parą mokytis verslo subtilybių ir dirbti bei priimti atsakomybę už savo darbuotojus“, – savo patirtimi dalijosi I. Zutkevičienė.

Kad ir kokių iššūkių tektų įveikti versle, I. Zutkevičienė sako, kad viską atperka akimirkos, kai klientai atranda kelionių žavesį. Ne veltui sakoma, kad pradėjęs keliauti – negali sustoti.

„Keliauti tikrai įmanoma net ir turint kuklų biudžetą. Juk sakoma, jei atsitinka kažkas gero – keliauk atšvęsti, jei atsitinka kažkas blogo – keliauk pamiršti, jei nevyksta nieko – keliauk, kad įvyktų“, – mano I. Zutkevičienė.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.