Kiekvienas gali

Rinkodaros tyrimą atlikusi lietuvė apčiuopė ir savo verslo idėją

Įkurti nuosavą veterinarijos kliniką „Gyvūnų Edenas“ kaunietė Rima Žiniauskienė ryžosi išanalizavusi pačios atlikto rinkodaros tyrimo išvadas, kurios rodė, kad viename Kauno rajone itin trūksta tokios klinikos paslaugų. Moteris nesuklydo. Nors įgyvendinant verslo idėją kilo daugybė iššūkių, R. Žiniauskienės klinika sėkmingai auga ir siūlo klientams modernius gydymo metodus.

Apie pasiektus verslo rezultatus klinikos įkūrėja papasakojo „Swedbank“ inicijuotam projektui „Kiekvienas gali būti didelis“, kuriame taip pat dalyvauja. Programa skirta stiprinti smulkiuosius šalies verslus dalinantis vertingais ekspertų patarimais, organizuojant dalyviams specialius renginius ir akcijas bei steigiant vertingus, verslo plėtrą skatinančius, prizus.

Vadovaujate prieš 14 metų įkurtai veterinarijos klinikai „Gyvūnų Edenas“. Kokia jos atsiradimo istorija?

Ilgus metus dirbau buhaltere ir sugalvojau keisti profesiją. Įstojau studijuoti verslo vadybą, Lietuvoje tuo metu dar visai naują sritį. Bestudijuodama supratau, kad ir pati norėčiau turėti asmeninį verslą, tik nežinojau, kokį, todėl padėjau savo vyrui siekti dar geresnių rezultatų jo vadovaujamoje veterinarijos klinikoje. Vykdžiau įvairius su jo sritimi susijusius rinkodaros tyrimus. Po vienų išsamių tyrimų, kurių rezultatus naudojau ir savo diplominiame darbe, pasiūliau vyrui kartu atidaryti dar vieną veterinarijos kliniką Kauno Šilainių mikrorajone. Šioje vietovėje tada buvo tik viena klinika, nors rajonas nemažas.

Vyras mano mintimi nesusižavėjo, žiūrėjo gan skeptiškai – juk nesu veterinarijos gydytoja, tad kaip prižiūrėsiu kliniką? Atsakiau, kad mokausi, kaip tai reikia daryti. Neišsidaviau, jog mintyse tiksliai žinojau, kad veterinarijos kliniką įkursiu bet kokiu atveju. Tik buvo viena smulkmena – noras didžiulis, o pinigų nėra. Tačiau likimas parodė, kad kai labai nori, atsiranda ir galimybės. Suradau žmogų, kuris labai manimi tikėjo ir galėjo paskolinti reikiamų lėšų. Jų pradžioje reikėjo tikrai labai daug. Tačiau skolą atidaviau greitai.


Po kiek laiko atvėrėte klinikos duris pirmiesiems klientams?

Pamenu, po pokalbio su vyru jau kitą dieną sėdau į mašiną ir išvykau ieškoti klinikai patalpų. Tuo metu ant pastatų šviesdavo užrašai, kad yra nuomojamos patalpos. Užtrukau gal valandą ir radau tinkamą variantą.

Žinoma, užtruko, kol įrengėme kliniką, įsikūrėme. Veikti pradėjome maždaug po mėnesio su puse. Tada buvo populiaru pašto dėžutėse palikti reklamines skrajutes. Važinėjau po aplinkinius rajonus ir jas platinau. Buvome vieni pirmųjų Kaune, pasiūlę gydymo, gyvūnų prekių parduotuvės ir kirpyklos paslaugas. Manau, klientai buvo tuo labai patenkinti. Įdėjome nemažai darbo, kol suradome pirmuosius savo klientus, bet paskui viskas greitai įsibėgėjo.


Kiekviena sritis pasižymi savais sunkumais, kuriuos reikia įveikti. Kokie jie jūsų srityje?

Didelis iššūkis buvo pradėti pirkti be galo brangią gydymo aparatūrą. Pamenu, pasiūloje tais laikais buvo tik vienas echoskopas, kuris kainavo 30 tūkst. litų. Kraujo tikrinimo aparatų kainos taip pat milžiniškos. Vienas kainavo 16 tūkst. litų, kitas – 25 tūkst. Tačiau kaip tik tada, kai pasiryžome įsigyti techniką, atrodo, pagausėjo ir klientų. Nereikėjo skolintis pinigų, patys juos sukaupėme. Ir vėl pasiteisino posakis, kad kai labai nori ir tiki, viskas išsipildo.

Dar vienas iššūkis – nuosavos patalpos. Ilgą laiką patalpas nuomojomės, kaina siekė 2000 litų per mėnesį. Paskaičiavau, kad paėmusi paskolą ir įsigijusi savo patalpas, mokėsiu mažiau. Šalia kaip tik buvo statomas naujas pastatas. Šis sprendimas kėlė labai daug abejonių, mąsčiau gal keletą mėnesių, bet galiausiai nusprendžiau pirkti. Kol vyko persikraustymas, prasidėjo pastato, kuriame iki tol buvome įsikūrę, rekonstrukcija. Susidarė vaizdas, kad nedirbame, taip praradome daug klientų. Juos susigrąžinti padėjo reklama, žinia, kad niekur neprapuolėme.


Kokios, jūsų manymu, pagrindinės taisyklės kuriant asmeninį verslą?

Būsimus veiksmus visada reikia planuoti ir apskaičiuoti. Kita taisyklė – viską daryti atsakingai ir nuoširdžiai.


Kokių verslo planų turite ateičiai?

Didelis planas po truputį įgyvendinamas – pradedame gyvūnus gydyti kamieninėmis ląstelėmis ir jau turime gerų rezultatų. Šis gydymas jau taikomas užsienyje, bet dar nėra prigijęs Lietuvoje. Ateityje planuojame įsigyti ir daugiau technikos, palengvinančios gyvūnų ligų diagnozavimą.


Kaip dabar, po 14-os klinikos veiklos metų, jūsų sprendimą imtis verslo vertina vyras?

Stebisi, kad viskas išsirutuliojo net iki nuosavų patalpų. Tikrai jaučiu vyro palaikymą. Jis veterinarijos gydytojas, todėl, kai reikia, dirba ir mano klinikoje.


Kokį patarimą duotumėte savo verslą pradedančiam žmogui?

Visada sakau, kad svarbu klausyti širdies. Jei yra noras ir tikėjimas, reikia imtis veiklos. Svarbiausia – neturėti abejonių. Jos nepadeda nė vienoje gyvenimo srityje.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.