Kiekvienas gali

Gerai apmokamą darbą iškeitė į šeimos verslą ir meilę gėlėms

Bendrovė „Gėlių lanka“ – viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, kurios įsikūrė iškart po nepriklausomybės atgavimo bei gyvuoja iki šiol. Nuo gėlių auginimo prasidėjęs šeimos verslas išaugo į salonus Anykščiuose ir Rokiškyje. „Šitą darbą reikia taip mylėti, kad negalėtum be jo gyventi“, – sako įmonės direktorė Ieva Kupčinskienė, kuri verslą perėmė iš tėvų.

Apie „Gėlių lankos“ istoriją bei pagrindinius iššūkius I. Kupčinskienė papasakojo „Swedbank“ inicijuotam projektui „Kiekvienas gali būti didelis“, kuriame taip pat dalyvauja. Programa skirta stiprinti smulkiuosius šalies verslus, dalintis vertingais ekspertų patarimais, organizuoti dalyviams specialius renginius ir akcijas.

„Gėlių lankai“ šiemet suėjo 28-eri. Kaip susikūrė jūsų įmonė?

Tėvai gyveno kaime. Mano mama pagal profesiją – apželdintoja, ji labai mėgo gėles ir jai vis rūpėjo pasisodinti kokį įdomesnį augalą ar gėlę. Gimus broliui ji ėmėsi ir jo, ir gėlių auginimo, dirbti į kolūkį negrįžo. Po kiek laiko prisijungė ir tėtis.

Tuo metu gėlių salonų dar nebuvo – gyvavo gėlininkų kooperatyvai. Auginome gėles ir parduodavome gėlininkų draugijos parduotuvėje. Teko prekiauti ir turguje, būdama maža tėvams padėdavau ir aš. Sekėsi neblogai, tad tėvai kartu su partneriais nutarė Anykščiuose atidaryti bendrą parduotuvę. Po kiek laiko jos, tiesa, teko atsisakyti.

Naują impulsą davė viena diena Rokiškyje. Kartą nuvažiavome ten prekiauti gėlėmis. Buvo labai šalta ir nusprendėme, kad gėles reikia kažkur palikti. Palikom komise, darbuotojos sutiko jas parduoti. Mūsų gėlės ten tapo populiarios. Jų parduodavome vis daugiau ir galiausiai nutarėme Rokiškyje atidaryti savo parduotuvę. Po kurio laiko tokia atsirado ir Anykščiuose.


Ką darote, kad jūsų verslas taip ilgai gyvuoja?

Šitą darbą reikia taip mylėti, kad negalėtum be jo gyventi. Tai nėra verslas, iš kurio užsidirbsi vilai ar brangiam automobiliui. Bet jeigu jį myli, visa kita nėra taip jau svarbu.

Aš pati buvau išvykusi į Vilnių – ten turėjau gerai apmokamą vadovaujamą darbą. Studijuodama ISM vadovų magistrantūroje, nusprendžiau rašyti baigiamąjį darbą apie tėvų įmonę, tačiau dėl to turėjau sugrįžti į namus Janušavoje. Pamačiau, kiek visko galima pakeisti, atnaujinti, pritaikyti naujus verslo metodus. Knietėjo imti ir visa tai įgyvendinti. Tad galų gale nutariau padėti tėvams, o kartu ir išbandyti save.

Grįžti nebuvo paprasta, nes tuomet dirbau už trigubai didesnį atlyginimą nei gėlių versle, be to, turėjau ir buto bei automobilio paskolas. Tačiau man rūpėjo kažką daryti, o gėlių verslas leidžia realizuoti save ir išbandyti kažką naujo.

Kadangi neturėjau problemų su anglų kalba, ėmėmės pirkimų iš trečiųjų šalių: Indijos, Indonezijos, Kinijos, Tailando, Taivano. Taip gali rinkai pasiūlyti naujienų, kurių žmonės nėra matę.


Kokie didžiausi iššūkiai šiuo metu tenka jūsų verslui ir kaip atsilaikote prieš juos?

Didžiausias dabartinis iššūkis mums bei kitiems gėlių pardavėjams – didžiųjų prekybos tinklų įsitraukimas į prekybą gėlėmis. Neseniai čia imta prekiauti ir puokštėmis bei dirbtinių gėlių kompozicijomis. Taip netenkame nemažos rinkos dalies ir kasmet jos prarandame vis daugiau.

Mūsų stiprybė išlieka profesionalumas, nes tik mes galime padaryti individualią ir išskirtinę puokštę. Svarbios ir kitos mūsų paslaugos, tokios kaip prekyba internetu ar gėlių pristatymas į namus.


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.