Kiekvienas gali

Pramogų zonos „ExZone“ vadovas įrodė: amžius verslui – nesvarbu

  • Pradžia: Aurimas Gadišauskas „ExZone“ pramogų zonoje apsilankyti kviečia nuo 2015-ųjų.
  • Dabar: Verslas sėkmingai plėtojamas jau antrus metus.
  • Veiklos sritis: „ExZone“ siūlo pasinerti į ekstremalias pramogas – pažaisti dažasvydį, šratasvydį, zorbolą, taip pat išbandyti zorbingą.
  • Sėkmės paslaptis: Žemos kainos ir siūlomų pramogų įvairovė.
  • Ateities planai: Siūlyti dar daugiau ekstremalių pramogų, įrengti kaimo sodybą.

Alytiškiui Aurimui Gadišauskui vos 23-eji, tačiau jis jau gali prisistatyti kaip verslininkas. Prieš dvejus metus vaikinas sukūrė pramogų zoną „ExZone“, kurioje lankytojus kviečia pasinerti į ekstremalias pramogas – išbandyti skirtingus adrenaliną keliančius žaidimus. A. Gadišauskas pasakoja, kad nuosavo verslo nusprendė imtis panoręs savarankiškumo, mat samdomas darbas – ne jam.

„Niekas netiki, kad būdamas toks jaunas pradėjau verslą. Išgirdę mano istoriją aplinkiniai ima girti – sako, kad esu šaunuolis. Tėvai džiaugiasi“, – su šypsena veide pasakoja A. Gadišauskas. Bet apie viską – nuo pradžių.


Panoro nepriklausomybės

Baigęs mokyklą A. Gadišauskas pasirinko verslo vadybos studijas, taigi galima drąsiai sakyti, kad jaunuolio kelias į verslo pasaulį buvo kryptingas. Tiesa, baigęs mokslus jaunas vyras pirmiausia rinkosi samdomą darbą – išbandė jėgas keliose darbovietėse, patirties turi ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Tačiau būti samdomu darbuotoju vaikinui nepatiko: „Pamačiau, kaip vyksta verslas, kokias, mano nuomone, klaidas daro darbdaviai. Nusprendžiau, kad pats taip dirbti nenoriu. Nenoriu priklausyti nuo kitų – geriau jau savo jėgomis kažko siekti, priimti savo sprendimus.“

Todėl ilgainiui A. Gadišauskas ėmė svarstyti, ką savo, nuosavo, galėtų sukurti. Ilgai netruko. „Mano kaimynas turi sodybą – nuomoja patalpas šventėms, todėl reguliariai sulaukia srauto pailsėti norinčių žmonių. Savo ruožtu pagalvojau, kad poilsiautojams gali pristigti pramogų, todėl ėmiausi asmeninės iniciatyvos. Šiandien norintiesiems papramogauti siūlau pažaisti dažasvydį, šratasvydį, išbandyti zorbingą ar zorbolą“, – pasakoja A. Gadišauskas.

Kad būtų aiškiau, paaiškina: zorbingas – tai ekstremali pramoga, kurios metu žmogus, įlindęs į skaidrų, oro sienelėmis sutvirtintą sferinį rutulį, paleidžiamas visu greičiu žemyn nuo stačios kalvos, o zorbolas – neįprastas futbolas, žaidžiamas įlindus į panašaus tipo rutulius.

Be abejo, tokias pramogas A. Gadišauskas savo verslui parinko, nes pats šitaip linksmintis mėgsta: „Asmeniškai man aktyvios pramogos lauke, po atviru dangumi, patinka labiau nei pasyvesnė veikla uždaroje erdvėje – pavyzdžiui, koks biliardas. Esu ekstremalių pojūčių mėgėjas.“


Patraukliausia jaunimui

Pasinerti į A. Gadišausko siūlomas ekstremalias pramogas kol kas galima tik po atviru dangumi, o tai smarkiai reguliuoja klientų srautus. „Žiemą klientai nelabai nori žaisti lauke. Tai viena iš problemų, kurias reikia išspręsti. Žinoma, sprendimas čia – paprastas: reikia rasti žaidimams tinkamas patalpas, jas įsigyti ir įrengti. Šiuo metu didžiausias srautas lankytojų užplūsta tada, kai šilta, ir norisi būti lauke. Be to, daugiau žmonių išbandyti mano siūlomas pramogas užsuka laisvadieniais – savaitgaliais ar per šventes, kai yra laiko pailsėti“, – sako verslininkas.

Ir pripažįsta, kad kartais lankytojų pramogų zonoje „ExZone“ pasigenda: „Tiesą sakant, tikėjausi, kad mano siūlomomis pramogomis susidomės daugiau žmonių – sulauksiu daugiau lankytojų. Vis dėlto ekstremalumai patinka tik siauram būriui žmonių, dažniausiai tai – maždaug 25-erių metų jaunimas, taip pat pasilinksminti norintys 14–16 metų paaugliai. Kartais užsuka ir vyresni žmonės, kartais – kartu su vaikais. Vaikai žaisdami mano siūlomus žaidimus mėgsta švęsti gimtadienius, jaunimas tokią pramogą renkasi bernvakariams – mėgsta pašaudyti į jaunikį.“


Pranašumų – apstu

Kalbėdamas apie konkurentus A. Gadišauskas pasakoja, kad Alytuje yra kitų verslininkų, kurie irgi siūlo pažaisti dažasvydį. Tačiau pats jis konkurencijos nejaučia ir klientais, sako, nesidalina.

„Nežinau, kodėl, tačiau kiti pramogauti siūlo už didelę kainą – mano pramogų zonoje pažaisti galima žymiai pigiau. Be to, priimti klientus esu pasiruošęs bet kuriuo paros metu. Net jei kas nors nori pažaisti dažasvydį naktį, tai galima lengvai suorganizuoti. Ir dar, savo klientams siūlau daugiau nei vieną pramogą – yra, iš ko pasirinkti. Galų gale, juk šalia yra sodyba, kurioje visada galima pernakvoti“, – sako A. Gadišauskas.

Minėta sodyba – ta pati, kaimyno, kuri prieš kelerius metus ir padiktavo verslo idėją. Tačiau kalbėdamas apie užmojus verslininkas sako, kad ateityje norėtų įrengti ir savo sodybą: „Norėčiau klientams pasiūlyti dar daugiau skirtingų pramogų. Be to, turiu mintį čia pat įrengti savo kaimo sodybą. Tada žmonės galėtų naudotis visu paslaugų paketu – pailsėti bei patirti pramogas. Kol kas didžiausias iššūkis man – uždirbti pelną. Po truputį judu į priekį – man pavyksta.“


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.