Kiekvienas gali

Dvi parduotuves Kalvarijoje valdantis A. Pudinskas džiaugiasi sukūręs darbo vietų

  • Pradžia: Pirmąją universalinę parduotuvę „Eglė“ Kalvarijoje Algirdas Pudinskas atidarė 1998-aisiais.
  • Dabar: Verslininkas vadovauja dviem Kalvarijoje esančioms parduotuvėms.
  • Veiklos sritis: Prekyba kanceliarinėmis, buities ir kitomis prekėmis.
  • Sėkmės paslaptis: Nuoširdus darbas ir pastangos patenkinti kliento poreikius.
  • Ateities planai: Toliau tęsti verslą.

Ko gero, kiekvienas Kalvarijos miestelio gyventojas bent kartą yra lankęsis vienoje iš Algirdo Pudinsko (60) parduotuvių – ar dovaną kitam pirko, ar kanceliarijos pristigo ir įsigyti užsuko. Pats A. Pudinskas su šypsena pasakoja, kad šiandien savo klientams nesiūlo tik maisto, o visa kita pirkėjai lentynose ras.


Verslauja visą gyvenimą

Pirmąją savo parduotuvę – „Eglė“ – A. Pudinskas atidarė bemaž prieš 20 metų – 1998-aisiais. Tiesą sakant, parduotuvės lentynas tada užklojo viskuo, ką iki tol pardavinėjo turguje.

„Į verslą patraukiau ne „iš niekur“ – nenukritau iš Mėnulio. Iki atidarydamas pirmąją parduotuvę prekiavau turguje. Tačiau ilgainiui supratau, kad nenoriu taip visą likusį gyvenimą, kiekvieną žiemą ir kiekvieną vasarą, prie prekystalio turguje stovėti. Pasitaikius pirmai progai, įsigijau patikusias patalpas nuosavai parduotuvei. Tada ir prasidėjo“, – pasakoja A. Pudinskas.

Taigi pirmojoje parduotuvėje verslininkas ėmė siūlyti įsigyti visas lig tol pardavinėtas prekes, o ilgainiui – ir dar daugiau.

„Eglėje“ pardavinėju viską, kas nesusiję su maistu. Tai ir dovanos, ir kosmetika, sidabro papuošalai, kompiuterinė įranga, suvenyrai ir taip toliau... Nežinau, ar pavyktų išvardyti viską, – sako verslininkas. – Nuo pat pradžių nusprendėme, kad savo prekes siūlysime labiau pasiturintiesiems, jos bus brangesnės. Tai suveikė: netrukus „prisišaukėme“ klientus, kurie ir šiandien į parduotuvę vis užsuka.“


Nupirko knygyną

Nors A. Pudinskas verslu užsiima jau bemaž dvidešimt metų, antrąją savo parduotuvę verslininkas atidarė prieš kelerius metus – 2013-aisiais. Tiesa, antroji parduotuvė – knygynas, kurį A. Pudinskas nupirko iš konkurentų.

„Perpirkę knygyną iš esmės tęsiame jų darbą – čia prekiaujame kanceliarinėmis, mokyklai ir darbui biure reikalingomis prekėmis, taip pat žaislais. Ši parduotuvė veikia jau ketverius metus, bet vis dar neturi pavadinimo – ant lango užrašėm, kuo prekiaujam. Abi parduotuvės visai šalia, viso labo skirtingose gatvės pusėse“, – pasakoja verslininkas.


Sukūrė darbo vietų

Pasakodamas apie savo verslą A. Pudinskas džiaugiasi Kalvarijos miestelyje sukūręs gana nemažai darbo vietų. „Šiuo metu atlyginimą moku aštuoniems darbuotojams. Tai ir pardavėjoms, ir buhalterei“, – šypsosi.

Ir paklaustas, kokia gi jo sėkmės paslaptis, atsako tik įdėmiau pamąstęs: „Kokios čia gali būti gudrybės? Matyt, nieko nepagudrausi. Tiesiog nuosekliai dirbome, be to, sekėsi. Tai, kad verslas nuo pradžių klostėsi sėkmingai, įrodo ir vėliau įsigyta antra parduotuvė. Savo parduotuvių patalpų mes nenuomojame – tie pastatai priklauso mums.“

Svarstydamas apie ateitį A. Pudinskas sako nepuoselėjantis didžiulių planų: nori tiesiog tęsti tai, ką pradėjęs, – toliau rūpintis, kad parduotuvės veiktų sėkmingai, ir pirkėjai jose nieko nepasigestų. Nes niekaip negali įsivaizduoti, kaip gyventų be savo verslo: „O ką gi mes veiktume, jei viską mestume?“


Grįžti atgal

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.